Allegro - aukcje świata
 
MENU
INFORMACJE
Projekt strony:
» ProWebDesign
Liczba odwiedzin:
» 84035 (od 10.03.2006)
Napisz do mnie:
e-mail: admin@swiata.pl
Właściciel strony:
» Parviflora
Check Page Rank
Kupowanie na allegro
Kupować możemy na allegro w dwojaki sposób - poprzez licytację lub poprzez kup teraz, wystepują także aukcje wieloprzedmiotowe.

1. Licytacja
Kupno polega na wygraniu licytacji aukcji poprzez zaproponowanie najwyzszej oferty za dany przedmiot. Allegrowicze licytują od ceny wywoławczej i w momencie zakończenia aukcji ten kto jest na samej górze (dał najwięcej) wygrywa przedmiot.

Pomocny przykład 1: Licytacja od 1zł. Jeden allegrowicz daje 5zł. Na licytacji widoczne jest 1zł ponieważ nikt nie dał więcej. Drugi allegrowicz daje 3zł bo widzi ofertę 1zł. Ponieważ pierwszy uzytkownik dał 5zł to drugi z nich jest automatycznie przelicytowany i na aukcji widnieje np 3,25zł. Dopuki drugi czy trzeci allegrowicz nie zaoferuje wyzszej niz 5zł ceny, zostanie automatycznie przebity.

Pomocny przykład 2: Podobna aukcja. Pierwszy allegrowicz daje 50zł bo tyle jest w stanie maksymalnie zapłacić za przedmiot. Na licytacji widnieje tradycyjnie 1zł ponieważ nikt inny nie dał więcej niż 1zł. Druki allegrowicz oferuje 20zł i zostaje automatycznie przelicytowany na 21 zł przez ofertę pierwszego allegrowicza. W tym momencie aukcja kończy się i pierwszy allegrowicz jest zwycięzcą przedmiotu za 21zł, pomimo iż oferował 50zł. Jakoże nie został przebity - cena nie uległa zwiększeniu.

2. Aukcja KUP TERAZ
Na tym rodzaju aukcji nie musimy się obawiać że ktoś nas przelicytuje ponieważ każdy wystawiony przedmiot ma z góry ustawioną cenę. Po zalicytowaniu od razu stajesz sie zwycięzcą aukcji. Jeżeli nie masz czasu czekać na koniec aukcji lub cena za którą oferowany jest przedmiot zadowala cię - to wystarczy że klikniesz na KUP TERAZ i wygrywasz przedmiot.

3. Aukcje wieloprzedmiotowe
Zarówno w auckcjach z licytacją oraz aukcjach na KUP TERAZ wystepują aukcje wieloprzedmiotowe. W przypadku aukcji na kup teraz możliwe jest wystawienie kilku przedmiotów, tak aby kilku użytkowników mogło zakupić przedmioty, bądż oczywiście jeden użytkownik kilka sztuk. Przy licytacji należy wpisac liczbę sztuk które chcesz kupić i kliknąć na KUP TERAZ.
W przypadku aukcji wieloprzedmiotowej z licytacją wpisujesz ile sztuk chcesz wygrać oraz ile jesteś skłonny zapłacić za 1 sztukę. Jeżeli twoja oferta nie zostanie przebita to wygrasz swoje przedmioty za najniższą wygrywającą cenę! Podświetlona jest ona w aukcji!

Wszystkie niezbędne informacje otrzymasz w mailu od allegro.
POLECANE STRONY


Copyright © ProWebDesign 2006